Okapy kuchenne, zlewozmywaki, płyty i kuchenki indukcyjne

Produkty Neto - wyszukiwarka

Okapy kuchenne

Okap kuchenny jest obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażania kuchni. Głównym zadaniem tego urządzenia jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, a w szczególności odprowadzenie nadmiaru gorącego powietrza, gromadzącego się w trakcie gotowania nad kuchenką. Ponadto okap kuchenny doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz likwiduje problem osadzania się tłustego kurzu na frontach i blatach mebli. Z uwagi na sposób odprowadzania i filtrowania powietrza, okap kuchenny może występować pod postacią wyciągu lub pochłaniacza. Wyciąg jest skonstruowany na zasadzie obiegu otwartego, co oznacza, że zassane przez przewód wentylacyjny, zanieczyszczone powietrze zostaje odprowadzone na zewnątrz. W przypadku pochłaniacza mamy do czynienia z obiegiem zamkniętym. Zassane powietrze zostaje oczyszczone z tłuszczu, a następnie z zapachów i dymu, dzięki zastosowaniu filtra lub systemu filtrów węglowych. W efekcie finalnym świeże powietrze z powrotem zostaje wydmuchiwane do kuchni.

Okapy do zabudowy

Zdecydowanie częściej spotykanym rodzajem podziału okapów jest rozróżnienie typów urządzeń pod kątem wglądu i mocowania. W naszej ofercie udostępniamy doskonałej jakości okapy do zabudowy, które coraz częściej są wykorzystywane przez współczesnych konsumentów, gustujących w prostej, niczym nie zakłóconej stylistyce wnętrz. Okapy do zabudowy odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi oraz bardzo dobrą wydajnością.

Okapy wyspowe

Udostępniamy Państwu również okapy wyspowe, zdobywające coraz większe uznanie wśród użytkowników posiadających dużych wymiarów kuchnie, gdzie kuchenka ustawiona jest na tzw. wyspie. Okapy wyspowe są wówczas montowane do sufitu, centralnie nad płytą grzewczą. Ich nowoczesny design doskonale komponuje się ze stylistyką współczesnych wnętrz.

Okapy podszafkowe

Do mniejszej kuchni dobrym rozwiązaniem jest okap podszafkowy. W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które odznaczają się bardzo dobrą wydajnością oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Okap podszafkowy dzięki możliwości zamontowania pod szafką jest niemal niewidoczny, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy każdym wystroju.

Okapy kominowe

Udostępniamy w naszej ofercie również okapy kominowe montowane bezpośrednio na ścianie (przyścienne), będące obecnie najczęściej wybieranym modelem. Okapy kominowe posiadają tzw. komin, gdzie umieszczony jest silnik, oraz przewód wentylacyjny, odprowadzający zanieczyszczone powietrze. Dostępne w naszej ofercie modele odznaczają się wyjątkowo dobrą wydajnością i estetycznym wyglądem. Oferujemy także okapy rustykalne, stylistycznie idealnie komponujące się z klasycznym wystrojem i antycznymi meblami.